Ogłoszenia Parafialne – 06.06.2020r.

przez | 6 czerwca 2020

 1. Zapowiedzi:
  1. Łukasz Olszewski, par. tutejsza. i Emilia garbowska par. św. Jana Chrzciciela w Choroszczy, zapowiedź 1
 2. W tym tygodniu:
  1. poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi.
  2. czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa, uroczystość obowiązkowa.
  3. sobota: wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 3. Uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godzinie 8.00 i 10.00. Są dwie główne Msze św. w obu parafiach równolegle o godzinie 10.00. Po tej mszy wyruszymy procesyjnie do Kościoła św. Trójcy i tam połączymy się we wspólna procesję Eucharystyczną. Pójdziemy ulicami: Kościelną, Nową i Dolną. Zakończenie czwarty ołtarz na stopniach naszej świątyni. Wymagane są maseczki i odpowiednie odstępy miedzy osobami.  Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskac odpust zupełny.
 4. Zachęcamy w Oktawie Bożego Ciała do uczestnictwa w wieczornych Mszach świętych, aby podziękować Chrystusowi za jego obecność wśród nas w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.
 5. Różne:
  1. W poniedziałek przeżywać będziemy 4 rocznicę intronizacji NS Pana Jezusa w naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej w tę uroczystość.
  2. w środę 3 rocznica święceń oraz objęcia Archidiecezji Białostockiej praz Abp Tadeusza Wojdę. Pamiętajmy w modlitwach  o naszym Metropolicie.
  3. Za tydzień w niedzielę zapraszamy młodzież klas 7 i 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. i spotkanie wieczorem o godzinie 18.00.
  4. Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego seminarium.